Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825  

Telefon Pan Michał +48 508 791 348

Akcesoria i narzędzia niezbędne do tapicerowania mebli

Bez tapicera codzienne życie nie byłoby tym samym. To właśnie dzięki temu fachowcowi meble czy sprzęty samochodowe, w które się zaopatrujemy, mogą prezentować się tak estetycznie i służyć tak doskonale. Tapicerowanie to naprawdę nieoceniona branża. Nie mogłaby ona jednak prawidłowo prosperować, gdyby nie odpowiednie narzędzia, które w ogóle umożliwiają tapicerowi jego pracę.

 

Arsenał tapicera

Które akcesoria i narzędzia są niezbędne do wykonywania pracy tapicera? Niewątpliwie kluczową rolę odgrywa taki sprzęt jak sprężarka. Stanowi ona żelazny punkt w arsenale każdego fachowca z prawdziwego zdarzenia. Ponadto żadne zadanie tapicerskie nie będzie mogło być wykonane bez udziału zszywacza pneumatycznego. Jest on potrzebny do tego, aby połączyć ze sobą różne fragmenty materiałów, które po zebraniu stworzą zwartą całość. Co więcej, zszywacz pneumatyczny nie tylko zespala ze sobą różnego rodzaju tworzywa, lecz także robi to w wyjątkowo błyskawiczny sposób. Jest to niewątpliwie przydatna cecha, która pozwala przyspieszyć pracę.

Jeżeli mowa o sprzętach z nieco grubszej rury, to nie można nie wspomnieć o pile pneumatycznej. To narzędzie wprost idealnie nadające się do tego, aby porządnie wyprofilować tak zwaną piankę tapicerską. Bez niej naprawdę trudno byłoby tego dokonać, a z nią wszystko idzie sprawnie. Piłowanie przebiega dokładnie tak, jak powinno przebiegać – gładko, bez zacinania i niepotrzebnych przestojów. Sprzęt sunie i profiluje każdą ściankę, która znajdzie się pod jego wpływem.

Nie można też zapomnieć o klasyce klasyk, czyli o maszynie do szycia. Najlepiej dzieje się wówczas, gdy posiada ona overlock. Takie rozwiązanie najbardziej sprzyja bowiem łączeniu tkanin, na którym w końcu polega cała praca tapicera. Jeżeli specjalista ma do dyspozycji urządzenie, które ma wszystkie niezbędne funkcje, znacznie ułatwia mu to pracę i pozwala uzyskać o wiele lepsze efekty. Jak widać, żeby powstała ładna tapicerka, trzeba zaangażować całkiem sporo sprzętów.