Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825

Blog

tapicerowanie mebli

Akcesoria i narzędzia niezbędne do tapicerowania mebli

Bez tapicera codzienne życie nie byłoby tym samym. To właśnie dzięki temu fachowcowi meble czy sprzęty samochodowe, w które się zaopatrujemy, mogą prezentować się tak estetycznie i służyć tak doskonale. Tapicerowanie to naprawdę nieoceniona branża. Nie mogłaby ona jednak prawidłowo prosperować, gdyby nie odpowiednie narzędzia, które w ogóle umożliwiają tapicerowi jego pracę.

Czytaj więcej...

tapicerowana ścianka

Ścianka tapicerowana w sypialni – czy to dobry pomysł?

Sypialnia to nie tylko miejsce przeznaczone do odpoczynku. To oaza, w której można się zrelaksować po długim dniu pracy na przykład przy ulubionej książki. Aby zwiększyć atrakcyjność sypialni coraz więcej osób decyduje się na montaż ścianki tapicerowanej, która stanowi też piękny element dekoracyjny.

Czytaj więcej...

wymiana tapicerki krzesła

Jak odnowić stary mebel tapicerowany? Renowacja krok po kroku.

Większość mebli wypoczynkowych to meble tapicerowane, ponieważ właśnie taki rodzaj obróbki gwarantują użytkownikom najwyższy komfort. Tapicerowanie polega na pokrywaniu powierzchni użytkowych albo wszystkich widocznych powierzchni materiałami obiciowymi na wyściółce. Najczęściej do tapicerowania wykorzystuje się różne grube i odporne na wycieranie tkaniny, skóry naturalne albo skaj. Ogromna popularność takich mebli wynika głównie z wygody, jaką zapewniają oraz z efektownego wyglądu.

Czytaj więcej...

Tapicerowanie mebli

Jak powstają meble tapicerowane? Tajniki produkcji!

Mówi się, że większość mebli powstaje najpierw w głowie ich twórcy. Coś bez wątpienia w tym jest. Akurat meble to produkty, które definitywne muszą być dobrze przemyślane oraz zaprojektowane według konkretnych wytycznych. W końcu każdy mebel może pełnić różne funkcje, a tak prawdę mówiąc to mało który mebel pełni tylko jedną.

Czytaj więcej...

meble tapicerowane

Zalety mebli tapicerowanych. Oto najważniejsze z nich

Historia mebli tapicerowanych sięga epoki renesansu. Zaczęło się od miękkich siedzisk i prostych skrzyń, których wieko tapicerowano skórą. Z biegiem czasu techniki tapicerskie ewoluowały, a rzemieślnicy wytwarzali coraz praktyczniejsze i wygodniejsze modele mebli.  Jak to możliwe, że przez prawie pięć stuleci tapicerowane sofy i fotele nie wyszły z mody? Wszystko dzięki ich niezliczonym zaletom, które przybliżymy Państwu w niniejszym artykule.

Czytaj więcej...