Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825  

Telefon Pan Michał +48 508 791 348

Blog

kanapa tapicerowana

Meble tapicerowane projektowane na zamówienie - rozwiązanie dla wymagających

Meble na zamówienie stanowią alternatywę dla wyrobów tworzonych na skalę masową. Przede wszystkim dlatego, że tego rodzaju usługa pozwalaj na wytworzenie dokładnie takich wyrobów, których poszukujemy.

Czytaj więcej...

różne rodzaje tkanin na tapicerkę

Z jakich tkanin wykonuje się meblową tapicerkę?

Meble tapicerowane są w każdym domu. Może to być fotel, łóżko, wersalka, tapczan czy taboret. Praktycznie nie ma mieszkań i domów, w których by nie występował, choć fragment mebla tapicerowanego. Od czego zależy ich trwałość? Co zrobić, jeśli z upływem lat stracą na wyglądzie?

Czytaj więcej...

tapicer naprawia fotel

Jak załatać dziurę w przetartym fotelu tapicerowanym?

Meble tapicerowane nadają wnętrzom przytulności, charakteru. To również podstawowy element wyposażenia pokojów dziennych, salonów, sypialni. W trakcie codziennego użytkowania może zdarzyć się wypadek w postaci dziury, pęknięcia, czy też naturalnego zużycia się tkaniny tapicerowanej w postaci przetarć. Przetarcia najczęściej dotyczą siedzisk i podłokietników w fotelach. Jak naprawić tapicerkę?

Czytaj więcej...

czyszczenie kanapy

Jak usuwać plamy z mebli tapicerowanych? Porady i sugestie

Meble tapicerowane są niewątpliwie piękne i w dużym stopniu uatrakcyjniają przestrzeń. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy na którymś z tego typu obiektów dochodzi do powstania plamy. Jest to niewątpliwie niekorzystne zdarzenie, które zaburza porządek codziennego funkcjonowania. W końcu jak miałoby się przyjąć gości albo chociażby wygodnie odpoczywać na poplamionym fotelu? Na szczęście sytuacja, w której dochodzi do powstania plamy na tapicerce, nie jest zupełnie bez wyjścia. Istnieją pewne rozwiązania, które pomagają poradzić sobie z takim stanem rzeczy.

Czytaj więcej...

fotele

Dlaczego meble tapicerowane często uchodzą za luksusowe?

Meble tapicerowane to podstawa aranżacji każdego mieszkania czy domu jednorodzinnego. Obecnie obserwuje się tendencję do nawiązywania w wystroju wnętrz do lat 50., 60. ubiegłego stulecia, w których królowały meble tapicerowane z wysokimi oparciami, obite welurem, skórą, o topornym kształcie. Zobaczmy zatem jak stworzyć modne i jednocześnie luksusowe wnętrze przy użyciu mebli tapicerowanych?

Czytaj więcej...

tapicerowanie mebli

Akcesoria i narzędzia niezbędne do tapicerowania mebli

Bez tapicera codzienne życie nie byłoby tym samym. To właśnie dzięki temu fachowcowi meble czy sprzęty samochodowe, w które się zaopatrujemy, mogą prezentować się tak estetycznie i służyć tak doskonale. Tapicerowanie to naprawdę nieoceniona branża. Nie mogłaby ona jednak prawidłowo prosperować, gdyby nie odpowiednie narzędzia, które w ogóle umożliwiają tapicerowi jego pracę.

Czytaj więcej...

tapicerowana ścianka

Ścianka tapicerowana w sypialni – czy to dobry pomysł?

Sypialnia to nie tylko miejsce przeznaczone do odpoczynku. To oaza, w której można się zrelaksować po długim dniu pracy na przykład przy ulubionej książki. Aby zwiększyć atrakcyjność sypialni coraz więcej osób decyduje się na montaż ścianki tapicerowanej, która stanowi też piękny element dekoracyjny.

Czytaj więcej...

wymiana tapicerki krzesła

Jak odnowić stary mebel tapicerowany? Renowacja krok po kroku.

Większość mebli wypoczynkowych to meble tapicerowane, ponieważ właśnie taki rodzaj obróbki gwarantują użytkownikom najwyższy komfort. Tapicerowanie polega na pokrywaniu powierzchni użytkowych albo wszystkich widocznych powierzchni materiałami obiciowymi na wyściółce. Najczęściej do tapicerowania wykorzystuje się różne grube i odporne na wycieranie tkaniny, skóry naturalne albo skaj. Ogromna popularność takich mebli wynika głównie z wygody, jaką zapewniają oraz z efektownego wyglądu.

Czytaj więcej...

Tapicerowanie mebli

Jak powstają meble tapicerowane? Tajniki produkcji!

Mówi się, że większość mebli powstaje najpierw w głowie ich twórcy. Coś bez wątpienia w tym jest. Akurat meble to produkty, które definitywne muszą być dobrze przemyślane oraz zaprojektowane według konkretnych wytycznych. W końcu każdy mebel może pełnić różne funkcje, a tak prawdę mówiąc to mało który mebel pełni tylko jedną.

Czytaj więcej...

meble tapicerowane

Zalety mebli tapicerowanych. Oto najważniejsze z nich

Historia mebli tapicerowanych sięga epoki renesansu. Zaczęło się od miękkich siedzisk i prostych skrzyń, których wieko tapicerowano skórą. Z biegiem czasu techniki tapicerskie ewoluowały, a rzemieślnicy wytwarzali coraz praktyczniejsze i wygodniejsze modele mebli.  Jak to możliwe, że przez prawie pięć stuleci tapicerowane sofy i fotele nie wyszły z mody? Wszystko dzięki ich niezliczonym zaletom, które przybliżymy Państwu w niniejszym artykule.

Czytaj więcej...