Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825  

Telefon Pan Michał +48 508 791 348

Dlaczego meble tapicerowane często uchodzą za luksusowe?

Meble tapicerowane to podstawa aranżacji każdego mieszkania czy domu jednorodzinnego. Obecnie obserwuje się tendencję do nawiązywania w wystroju wnętrz do lat 50., 60. ubiegłego stulecia, w których królowały meble tapicerowane z wysokimi oparciami, obite welurem, skórą, o topornym kształcie. Zobaczmy zatem jak stworzyć modne i jednocześnie luksusowe wnętrze przy użyciu mebli tapicerowanych?

 

Meble tapicerowane retro a styl nowoczesny

Meble tapicerowane zawsze będą potrzebne. Sofa, fotel, czy wygodna wersalka w pokoju dziennym to nie tylko praktyczny dodatek wnętrzarski, ale również ozdoba pomieszczenia. Meble z epoki są coraz chętniej wybierane do nowych mieszkań. Przyjemne w dotyku tkaniny obiciowe, stosunkowo twarde siedziska zapewniają idealne oparcie ciału, są wygodne i wyglądają obłędnie. Poza prostą formą z lat 50. wysokimi nóżkami przy sofach i fotelach dużą popularnością cieszą się meble restaurowane w nurcie barokowym czy kolonialnym. Drewniane oparcia żłobione w ciekawe wzory, ciemne obicia i wytworne pikowania to kwintesencja elegancji, klasyki i smaku, która zachwyci każdego, nie tylko znawców sztuki. Obecne meble tapicerowane produkowane są zupełnie w innym stylu, cechuje je prostota, nowoczesne materiały, prostota kształtu.

Czy opłaca się poddawać renowacji meble tapicerowane?

Stylowe pufy, szezlongi, fotele na drewnianych nogach to obecnie jeden z modniejszych trendów wnętrzarskich. Zamiast wyrzucać przysłowiowe meble tapicerowane po babci, lepiej oddać je nam. Mamy doświadczenie, wiedzę i materiały od sprawdzonych producentów tkanin obiciowych i wypełnień, pozwalają nam tchnąć drugie życie w nawet najbardziej nadgryzione zębem czasu meble. Wykorzystując stylizowane na oparcia z epoki tkaniny, uporamy się nie tylko z odkształceniami w sofie, czy fotelu, ale też wymienimy środek mebli  i obicie, tak by dany mebel znów cieszył oko i mógł służyć w domu jeszcze długie lata.