Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825  

Telefon Pan Michał +48 508 791 348

Jak usuwać plamy z mebli tapicerowanych? Porady i sugestie

Meble tapicerowane są niewątpliwie piękne i w dużym stopniu uatrakcyjniają przestrzeń. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy na którymś z tego typu obiektów dochodzi do powstania plamy. Jest to niewątpliwie niekorzystne zdarzenie, które zaburza porządek codziennego funkcjonowania. W końcu jak miałoby się przyjąć gości albo chociażby wygodnie odpoczywać na poplamionym fotelu? Na szczęście sytuacja, w której dochodzi do powstania plamy na tapicerce, nie jest zupełnie bez wyjścia. Istnieją pewne rozwiązania, które pomagają poradzić sobie z takim stanem rzeczy.

 

Prostota przede wszystkim

Jakie środki można stosować w celu poradzenia sobie z plamami na tapicerce? Czasami najlepsze okazują się najprostsze rozwiązania. Wykorzystać można po prostu to, co z zasady każda gospodyni domowa powinna mieć pod ręką. Czyli na przykład kwasek cytrynowy. Ten naturalny środek bije na głowę wszystkie najwymyślniejsze detergenty. Jeżeli jednak nie posiadasz akurat saszetki z kwaskiem cytrynowym, to nic straconego. Zawsze zamiennie możesz zastosować sodę oczyszczoną. Do jednego czy drugiego środka wystarczy dodać wodę, by połączyć wszystko w jednorodną mieszaninę.

Wymienione metody nie są oczywiście jedynymi, które można stosować w celu usunięcia plam z mebli tapicerowanych. Dobór środka zależy jednak tak naprawdę od tego, co stało się przyczyną plamy. Powody powstania zanieczyszczeń mogą być bowiem bardzo różne. Z jednej strony dziecko podczas prac plastycznych może przypadkiem zarysować tapicerkę flamastrem. Z drugiej strony powodem plamy na meblach tapicerowanych jest w stanie być po prostu rozlany kubek kawy czy herbaty. W przypadku tego ostatniego wystarczy nawet zadziałać jedynie poprzez użycie proszku do prania. Preparat rozmieszany z wodą należy wetrzeć w materiał mebla i poczekać na rezultat. Korzystny efekt gwarantowany! Co prawda produktem ubocznym takiego postawienia sprawy jest w stanie być wyblaknięcie pewnej części materiału, jednak jeżeli zastosuje się środek o odpowiedniej jakości, wszystko będzie w porządku.