Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon  +48 667 324 825  

Telefon Pan Michał +48 508 791 348

Jak załatać dziurę w przetartym fotelu tapicerowanym?

Meble tapicerowane nadają wnętrzom przytulności, charakteru. To również podstawowy element wyposażenia pokojów dziennych, salonów, sypialni. W trakcie codziennego użytkowania może zdarzyć się wypadek w postaci dziury, pęknięcia, czy też naturalnego zużycia się tkaniny tapicerowanej w postaci przetarć. Przetarcia najczęściej dotyczą siedzisk i podłokietników w fotelach. Jak naprawić tapicerkę?

 

Jaki rodzaj uszkodzeń w fotelu tapicerowanym można naprawić?

Przetarcia to niejedyny problem, jaki dotyka meble tapicerowane. Jak już napisaliśmy we wstępie, w grę może również wchodzić przecięcie, rozdarcie, czy wypalenie dziury papierosem. W dobrym zakładzie tapicerskim, takim jak nasz — poradzimy sobie z każdym problemem, dając drugie życie fotelom obitych tkaniną.

 

W jaki sposób załatać dziurę w przetartym fotelu?

Do usunięcia przetarć i naprawy dziur w tapicerce trzeba odrobiny sprytu i skompletowania kilku ważnych produktów. To, co będzie potrzebne, zależy od rodzaju uszkodzenia i materiału, z którego zrobione jest obicie. W przypadku małych przetarć i dziur nie zawsze będzie konieczność wymiany całej tapicerki. Obecnie istnieje na rynku szereg łat i klejów do tapicerki, które pozwalają uporać się z niewielkimi ubytkami nie tylko szybko, ale i w estetyczny sposób. Najłatwiej na pewno naprawia się fotele obite tkaniną tapicerską niż welurem, czy też skórą. Zawsze należy mieć na uwadze fakt, że im wcześniej zgłosimy problem do tapicera, tym mniej wysiłku będzie on musiał włożyć na przywrócenie dawnej świetności meblom. Oczywiście nie oznacza to, że zniekształceń pianki, wysłużonych sprężyn utrzymujących konstrukcję fotela nie da się naprawić. Oczywiście, że się da, ale będzie to wymagało poza usunięciem dziur, przetarć nie tylko wymiany tkaniny, ale też pozostałych elementów mebla.

Jedno jest pewne, samodzielne próby naprawy przetarć i dziur w meblach tapicerowanych poza własną satysfakcją, że podjęło się samodzielne próby usunięcia uszkodzeń, nie wniosą wiele do samego mebla. Wprawny tapicer wykona to bez śladu.